ПГД „Елисавета Вазова“ – домакин и носител на първо място на III Национално състезание по интериорен дизайн

В периода 25–26 април 2025 г. се проведе III Национално състезание по професия „Млади таланти в интериорния дизайн“. Домакин на събитието за трета поредна година беше Професионална гимназия по дизайн „Елисавета Вазова“, гр. София.

На 25 април се състоя официалното откриване на състезанието. Учениците имаха възможност да посетят лаборатории и учебни бази на Лесотехническия университет, където се запознаха с иновативни технологии и добри практики в сферата на интериорния дизайн и устойчивото развитие.

На 26 април се проведе състезателната част, в която участваха ученици от 10 професионални гимназии от различни градове на България.

Официален гост на събитието беше инж. Велина Томова – старши експерт по професионално образование и обучение в РУО София-град, която поздрави участниците и им пожела вдъхновение и успехи в професионалното развитие.

Учениците от ПГД „Елисавета Вазова“ се представиха блестящо, като завоюваха първо място в първа възрастова група, доказвайки своя талант, висока професионална подготовка и креативност.